Celková zkušenost
Zpětná vazba
Reakce na zaslané CV rychlá, nicméně pohovor naplánován až za skoro 3 týdny (ze strany firmy). Zaslána pozvánka bez telefonu a jména, s kým pohovor proběhne. Dostavil/a jsem se s předstihem 5 minut, velmi zmatená paní se mě ptala, s kým mám pohovor a ve které zasedačce, ukázala jsem pozvánku s tím, že tam nic z toho uvedeno není. Posadila mě a řekla, že mám čekat, to stejné se odehrálo s dalším člověkem, co dorazil po mě. Následně si paní sedla na recepci a s jinou kolegyní si "šeptaly" o nás, že neví, za kým jdeme, že v práci ještě nikdo není, že asi dojde někdo z centrály....Pohovor samotný začal cca 4 minuty po termínu, kdy si mě přišla vyzvednout HR, samotný pohovor byl ok, jen mě na začátku štvalo, že si potenciální nadřízená hrála na mobilu, byla jsem rozhodnuta, že pokud ještě jednou vezme telefon do ruky, odejdu. Naštěstí přestala, pak jí ke konci setkání mobil zvonil, tak ho zvedla, omluvila se, že nemůže. Takže to na mě trošku neprofesionálně působilo. Bylo mi řečeno, že zpětná vazba, jestli jsem pozván/a do druhého kola, proběhne nejpozději do 14 kalendářních dnů. Tedy jen od prvního kontaktu do výsledku první části to bylo 5 týdnů, což mi přišlo na řadovou pozici hodně. Nicméně do 14 dní mi nikdo nevolal, počkal/a jsem a napsala e-mail. Bez reakce, o týden později mi přišla automatická odpověď z jobs (odeslaná přesně v 10 hod.) s tím, že jsem do druhého kola nepostoupila. Naprosto nulová absence omluvy nebo odpovědi na otázky z mého e-mailu.
Doporučení pro firmu
Respekt ke kandidátům. Větší profesionalita HR - může se stát, že na někoho zapomenete, ale měli byste se umět omluvit nebo aspoň přiznat pochybení.
Jak pohovor proměnil můj pohled
Negativně. Do té doby to byla firma, kde měl člověk pocit, že stojí za to pracovat a "fajn" korporát. Druhá negativní věc kromě výše uvedeného bylo chování zaměstnanců. Čekal/a bych, že pokud někdo sedí na recepci a čeká, tak nemůžete nikdo vědět, kdo to je a je slušnost pozdravit, obzvlášť, když my jsme zdravili každého. Prošlo cca 20 lidí a odpovědělo nám na pozdrav asi 5. Už tedy vstupní dojem byl nepříliš lichotivý, protože i toto vypovídá o kultuře na pracovišti.
Hodnocení pohovoru
Pozice
administrativní pracovník
Forma
osobně
Počet kol
1