Celková zkušenost
Zpětná vazba
Po přihlášení na pohovor přichází sada technických otázek skrze LinkedIn. Po nejspíše dobrých odpovědích přichází osobní pohovor. Na pohovor jsem přijel a čekal v zasedačce. Poté tam přišel další člověk, co šel na pohovor. Toho po pár minutách vzali a já dál čekal v zasedačce asi 40 minut. Poté byla řada na mě, kde se mi nikdo neomluvil, že mě nechali čekat a pouze se řeklo, že to moc organizačně nenaplánovali. Pohovor byl veden technicky, kdy se technický ředitel ptal na různé otázky a pan jednatel stále mluvil o tom, jak to v té firmě není žádná pohádka a je třeba makat - prostě se to snažil prodat tak, že pro firmu musí člověk dělat první a poslední.
Doporučení pro firmu
Změnit kompletně vedení a dosaďte lidi, co jsou profesionální a nemluví s vámi, jak s nějakým podčlověkem. Nabízet 30k a zbytek variabilní složku "podle zásluh" už též není moc moderní. Je to spíš způsob, jak si držet zaměstnance, aby nedali výpověď (v ten moment se jim dá jen základ). A změňte si v inzerátu benefity. Nabízet hybrid model, kdy práce z domu jde pouze, pokud člověk onemocní nebo má nějaké urgentní věci, co musí vyřídit, nejsou hybrid. Služební auto k soukromým účelům taky není něco, co by bylo "hned".
Jak pohovor proměnil můj pohled
O firmě jsem předtím vůbec nevěděl a vůbec se nedivím. Firma vypisuje tuto pozici skoro každý měsíc po dobu půl roku a je mi jasné proč. Z pohovoru jsem odjížděl s pachutí v ústech.
Hodnocení pohovoru
Pozice
it servisní technik
Forma
osobně
Počet kol
1
Místo
Opava