Celková zkušenost
Zpětná vazba
Poslal jsem přes jejich kariérní stránky své CV a za dva dny, 10. 6. 2025, mi přišel e-mail: „Po prostudování Vaší odpovědi a životopisu Vás budeme kontaktovat.“ Tak jsem jim odepsal: „Zavolejte mi prosím v pátek 13. 6. odpoledne, děkuji.“ A od té doby ticho po pěšině. Standardně, když HR napíše, že vás bude kontaktovat, tak se očekává nějaká reakce – ideálně do 48 pracovních hodin. Tady nic. Ani odpověď, ani telefonát. Tak jsem se 18. 6. ozval já: „Děkuji za kontaktování a za žádnou odpověď. :-) Prosím o odstranění mého životopisu a všech osobních údajů z vaší databáze v souladu s GDPR.“ A to nejvtipnější? Celou dobu ticho, ale hned druhý den po tomto e-mailu najednou odpověď: „S politováním Vám musíme oznámit, že jsme dali přednost jiným kandidátům.“ :D:D:D #vyhodte_tamaru_ryndychovou
Doporučení pro firmu
Zkuste zlepšit komunikaci s uchazeči – pokud slíbíte, že se ozvete, tak by bylo fajn to opravdu dodržet. Minimálně krátká zpráva typu "díky, ale ne" udělá lepší dojem než úplné mlčení. A pokud už kandidát musí napsat, aby se vůbec něco dozvěděl, je něco špatně. Profesionalita se pozná i podle toho, jak se jedná s těmi, koho nakonec nevezmete.
Jak pohovor proměnil můj pohled
Upřímně, spíš negativně. Prvotní dojem byl docela nadějný – rychlá reakce na zaslané CV působila profesionálně. Jenže pak přišlo ticho, žádná domluvená komunikace, žádné info, dokud jsem si o odpověď sám nenapsal. Celkově to ve mně zanechalo pocit, že lidský přístup a respekt k uchazeči pro tuhle firmu moc neznamená.
Hodnocení pohovoru
Pozice
vedoucí týmu v pekařství
Forma
neproběhlo
Místo
Nikde se nekonal