Celková zkušenost
Zpětná vazba
S firmou mě zkontaktovala kariérní poradkyně na univerzitě, kde jsem tehdy studovala. Byl rok 2022. Celý pohovor probíhal v poměrně příjemném duchu a nic nenasvědčovalo, že by mohlo být něco špatně. U pohovoru byla přítomna přímo ředitelka firmy a další dva zaměstnanci. Ptala se na mé zkušenosti v marketingu, ukázky prací atd. Poté jsem ještě absolvovala něco na způsob IQ testu. Celý pohovor trval asi hodinu. Na konci mi ale paní ředitelka úplně vážně oznámila, že nabízí poloviční úvazek za 10 000Kč hrubého!!! Tvrdila, že je to dobrý plat vzhledem k tomu, že zdravotně postižení mají velké slevy na daních, takže jim zůstane prakticky celá částka. Byla jsem v šoku, slušně jsem se ale rozloučila a odešla. Poté mi z firmy ještě volali, že jsem postoupila do dalšího, já už ale pochopitelně odmítla.
Jak pohovor proměnil můj pohled
Díky této zkušenosti vím, že nemám ztrácet čas posíláním životopisu do firem zaměřených na zaměstnávání zdravotně postižených. Jak osobně, tak i ve svém okolí mám s podobnými firmami spíš negativní zkušenost. Nejhorší je, je většina jejich zaměstnanců nemá na výběr.
Hodnocení pohovoru
Pozice
pracovník v marketingu
Forma
osobně
Počet kol
1
Místo
Hradec Králové