Jaký byl pohovor?

Kdo se vleče nenabere. Aneb nastal čas zrychlit pohovory



Jak se mění pohovory ?


Před pár dny jsem četl rozohněný příspěvek ředitele jedné nové české banky, že mu nedorazili dva nadějní kandidáti na pohovor. Nic nenormálního. Dokud nevyšlo najevo, že se jednalo o juniorní pozici s platem 60.000 Kč a možností kariérního růstu. To už bylo docela zvláštní, že o to ani jeden z nich nestál. Vznikla otázka proč se tak stalo? 

Odpověď si nepřímo dal sám pan ředitel. Jeden z kandidátů prostě vzal jinou nabídku. Tu rychlejší. Druhý se ani neozval zpátky s tím, že nedorazí.

Problém nebyla nabídka, ale rychlost reakce ze strany banky. Můžete mít sebelepší nabídku, ale pokud nejste schopní pružně a rychle reagovat, někdo vás předběhne a kandidáta vám vyfoukne před nosem. 


Tak jakou výplatu by teda chtěli?

Ano, brát jako junior 60 000 kč měsíčně zní jako pohádka. Ale čekat vám na to nikdo nebude z jednoho důvodu. Nemají čas čekat. Složenky se nezaplatí příslibem možné práce. Jídlo do ledničky také samo nenaskáče za dobré slovo.  

Další věc, kterou pomalým náborovým procesem prozradíte o své firmě, je zkostnatělost a neschopnost se rozhodovat. Což je něco co GenZ v práci očekává. Schválně si řekněte, jak dlouho ve vaší firmě trvá cokoliv dotáhnout do konce. Od nápadu po jeho realizaci. Hodiny? Dny? Spíše týdny? 



Zeptali jsme se kolik kol pohovorů je ještě v pohodě.

Do tohoto našeho průzkumu se zapojilo 967 lidí. Otázka zněla "Kolik je maximální únosný počet kol pohovorů?" 

62% dotázaných odpovědělo že 2 kola jsou maximální únosný počet. 
37% dotázaných odpovědělo že 3 kola jsou maximální únosný počet. 
1% dotázaných odpovědělo že 4 a více kol jsou v pořádku. 


Jaká je šance, že vám konkurence vyfoukne kandidáta? 

Do tohoto našeho průzkumu se zapojilo 752 lidí. Otázka zněla "Už jsem minimálně 1x za život vzal/a rychlejší nabídku práce" 

51% dotázaných uvedlo že ano.  
49% dotázaných uvedlo že ne.

Jak lze z průzkumu odhadnout, máte více jak poloviční šanci, že vám slibného kandidáta vyfoukne konkurence, která jen reagovala rychleji. 


Data z průzkumů jsou duševním vlastnictvím portálu jaký byl pohovor, jejich využití bez uvedení zdroje není povoleno. 

Další články z našeho Blogu

Jak do IT v roce 2025

Je mnoho cest, některé jsou dobré, některé jsou slepé, pojďme se podívat raději na ty dobré.

Začátky v IT oboru: Výzvy, problémy a příležitosti pro nováčky

Začínat v IT oboru je pro mnoho lidí v České republice cesta plná příležitostí, ale i výzev. Ať už se rozhodnete pro práci programátora, datového analytika nebo specialisty na kybernetickou bezpečnost, je důležité být připraven na dynamické tempo, rychlý vývoj technologií a často nevyzpytatelné pracovní prostředí. ​Zaměř​íme se na to, jaké problémy a nástrahy mohou nováčky v IT potkat a jak se na ně připravit.

Trendy v HR

V současnosti se v oblasti lidských zdrojů (HR) objevuje několik silných trendů, které odrážejí změny v technologickém vývoji, pracovních preferencích, a také v kulturních a organizačních přístupech. Jaké to jsou si představíme v tomto článku.

Je opravdu Testing tou nejkratší cestou do IT?

Je to všude kam se podíváte, kurzy proplácené úřadem práce na SW Testera.

Hledání práce po prodělaném syndromu vyhoření: Jak začít znovu a udržet rovnováhu

Po prodělaném vyhoření se hledání nové práce může jevit jako výzva. Jak začít znovu? Jak se postavit zpět na nohy, aniž by se znovu opakoval ten samý koloběh? V tomto článku se podíváme na to, jak postupně najít novou pracovní příležitost a jaké kroky vám mohou pomoci udržet si zdravou rovnováhu mezi pracovním a osobním životem.